פיקוח וטרינרי בעסקים

המחלקה הווטרינרית של המועצה אמונה על שמירה על בריאות הציבור ומניעת העברת מחלות מבעלי חיים לבני אדם. כדי לבצע את תפקידה, פועלת המחלקה בשלושה מישורים:

1.  פיקוח על החזקת בעלי החיים בתחום המועצה:
המחלקה פועלת למניעת העברת מחלות מבעלי החיים לבני האדם ובראשן מחלת הכלבת, על ידי הקפדה על חיסון בעלי החיים כנדרש בחוק, טיפול במקרי נשיכות ופגיעות של בע"ח (הסגרים), שמירה ושיפור תנאי אחזקת בעלי חיים, מניעת שוטטות ונטישת בעלי חיים. 

כמו כן המחלקה מטפלת בתלונות הציבור בנושאים הקשורים בבע"ח ובתנאי אחזקתם ופועלת למניעת התעללות וצער בעלי חיים. 

 2. פיקוח על מזון ובמיוחד מזון שמקורו מן חי:

המחלקה פועלת להגן על הציבור מהעברת מחלות דרך מזון ולשפר את איכותם של מוצרי מזון שמקורם מן החי על ידי הגברת ביקורות וטרינריות בעסקים המוכרים ומטפלים במזון זה (אטליזים, חנויות דגים, מעדניות וכו'). בביקורות נבדק מקור המזון, תנאי הובלתו, אחזקתו והטיפול בו וזאת על מנת להגן על הציבור מפני מוצרי מזון פגומים ומקולקלים. כמו כן המחלקה משתפת פעולה עם תחנות אזוריות הבודקות את המזון טרום שיווקו לעסקים (בדיקות משנה).

3.  חינוך והסברה:
 בשנה זו המחלקה שמה  לה יעד להשתלב ולהשקיע בחינוך והסברה לתושבים ובפרט לתלמידי בית ספר בנושאי הטיפול הנאות בבעלי חיים ומניעת הידבקות במחלות מהם ובנושאי צרכנות נבונה של מוצרי מזון.

לתלונות בנושאי מטרדי בעלי חיים ותנאי אחזקת בעלי חיים- ניתן לפנות בפקס 08-8598170 או במייל veterinar@gedera.muni.il או בטלפון 08-8593524 בימים א' ג' וה' בין השעות 11:00-13:00.

נגישות מבנה וטרינריה: משרד הוטרינרית נגיש, שירותים נגישים, כניסה נגישה מערכת עזר לשמיעה, חניה נגישה 

4.  חיסוני כלבת:

בכל יום ג' בין השעות 15:00 – 13:00 וכן בכל יום ראשון אחרון בחודש בין השעות 16:00-18:00 - החיסונים מתבצעים בתיאום מראש בטלפון 08-8593524

 5. עדכון בנושא חיסון ורישוי כלבים - הודעה לתושבים

השרות הווטרינרי העירוני עורך ביקורות בעסקים שמייצרים , מחזיקים ומוכרים מוצרי מזון מן החי (בשר, עופות ודגים) באטליזים , מפעלים , מינימרקטים, מכולות ומעדניות. 

בביקורות יושם דגש על:


על שמירת כללי תברואה נאותים לאחסנת מוצרי בשר לסוגיו השונים. בדיקת אמצעי קירור בהתאם לסוג המוצר (מצונן/קפוא) סימון המוצר, תאריך תפוגת המוצר והאם המוצר ראוי למאכל. 

יעוץ הסברה והדרכה תוך שאיפה מתמדת לשיפור המצב בעסק. כולל פעולות הסברה בקרב תושבי העיר כדי לעודדם ולהפכם לשותפים פעילים בנושא איכות הבשר ומוצריו ומאידך אכיפת החוק למניעת נזקים הנגרמים מצריכת מזון מקולקל. 

טיפול מיידי בתלונות הציבור על מוצרי מזון מן החי החשודים כמקולקלים (בשר קפוא-מופשר פג תוקף, לא מסומן וכדומה). 

באם מתגלים מוצרי מזון מן החי שאינם ראויים למאכל אדם הם מושמדים במקום ע"י הרופא הווטרינרי העירוני.