מועצה מקומית גדרה

תכנית פורצת דרך

15/08/2022
תכנית פורצת דרך
מקדמים מוסיקה וספורט בבתי הספר בגדרה

תכנית לימודים פורצת דרך בתחום המוסיקה והספורט בבתי הספר בגדרה

בתכנית פורצת דרך אגף החינוך במועצה מקומית גדרה ומרכז אופק החלו בשיתוף פעולה עם המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון ללימודי מוסיקה וספורט במסגרת בתי הספר ביישוב

ראש מועצת גדרה, יואל גמליאל: "חינוך הוא העתיד"

המועצה המקומית גדרה, בראשותו של יואל גמליאל, ממשיכה בקידום יוזמות חינוכיות להעשרת התלמידות והתלמידים בגדרה. בתוך כך, החל שיתוף פעולה בין אגף החינוך במועצה המקומית גדרה ומרכז אופק למכללת גבעת וושינגטון ללימודי מוסיקה וספורט בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ביישוב.

מדובר בתכנית בה משלבים בבתי הספר לימודי מוסיקה בשיתוף עם מכללת גבעת וושינגטון שמושתתת על 3 מהלכים, היא ליצור מעין היזון חוזר ולהטמיע בקרב ילדינו את ערכי התרבות והאמנות. במסגרת התכנית, מייצרים מערך של הכשרת מורים חדשים בבתי הספר בה משתתפים סטודנטים בחוג להוראת המוסיקה והחינוך הגופני.

התכנית כוללת כאמור, הכשרת מורים חדשים לתחום וכן, הוראת מוסיקה בבתי הספר ושילוב הורים.

בשלב ראשון, תתקיים הוראת מוזיקה ומקהלה בבי"ס קשת ,לימוד נגינה במרכז אופק, ופרויקטים בתחום התרבות עם בוגרים וסטודנטים של החוג האקדמי למוסיקה כנגנים בתזמורת גדרה. בהמשך, תוטמע התכנית בבית ספר רימונים, יתבצע חיבור בין תלמידי מגמת המוסיקה בתיכון רמון לגבעת וושינגטון וכן, בתיכון רות ללימודי מוסיקה הן במסגרת הפורמאלית, בשעות פעילות מערכת החינוך, והן במסגרת הבלתי פורמאלית, בשעות לאחר הלימודים.

על מנת למקסם את החיבור למוסיקה, התכנית כוללת גם חינוך הורי. במסגרת זו, יתקיים כנס להורים לשיתופם בנוגע לרקע הפרוייקט כולל הרצאה של מוסיקאי, קטעי קישור של נגנים והסבר על כלי הנגינה שלהם וכן, יתקיימו סיורים לגבעת וושינגטון לתלמידי התיכון שיחשוף בפני התלמידות והתלמידים את המוסד ופועלו.

כמו כן, השת"פ יאפשר לתושבי/ות גדרה המוזיקליים/ות ליהנות מהטבה מיוחדת ללימודי מוזיקה לקראת שנת הלימודים הבאה. במסגרת ההטבה, יוכלו תושבי גדרה שיירשמו לתואר ראשון בחוג האקדמי או ללימודי מוזיקה

בביה"ס מזמור, להשתלב במכינה מוזיקלית לקראת לימודים בת 10 מפגשים בחינם. זאת ועוד, תושבי/ות גדרה מוזמנים/ות לכל האירועים ויוכלו לקבל הזמנה מראש להשתתפות על ידי הצטרפות לרשימת התפוצה של ידידי החוג למוזיקה בגבעת ושינגטון.

כאמור, התכנית משולבת גם בחינוך הבלתי פורמלי במטרה לעודד את הדור הצעיר להתעניין ולקחת חלק בעולם המוסיקה. בתוך כך, בשלב ראשון יתקיים יום פתוח במרכז אופק בו תתקיים החשיפה למוסיקה באמצעות חדרים מנגנים, הנגשת כלי נגינה לילדים תוך התנסות מעשית על הכלים ומדריכים מוסיקליים שילמדו וידגימו כלי מוסיקה שונים.

מעבר ליתרונות הרבים שהתכנית מציעה לילדי גדרה, התכנית מסייעת למחקר קהילתי באמצעות שילוב סטודנטים וקהילה במחקר.

ראש מועצת גדרה, יואל גמליאל: "החינוך נמצא אצלי תמיד בראש סדר העדיפויות מתוך ההבנה כי החינוך הוא עתיד ילדינו ועתיד החברה. יוזמה זו תעשיר את עולמם של הילדים בתחום המוסיקה ותטמיע בהם את החשיבות לאורח חיים בריא וספורטיבי ויתרה מכך, תרחיב להם אופקים ותפתח את החשיבה. אני מברך על יוזמה חשובה זו ומודה לאגף החינוך, למרכז אופק, לגבעת וושינגטון ולכל העוסקים במלאכה."