מועצה מקומית גדרה

גאווה לגדרה

18/09/2023
גאווה לגדרה
גאווה לגדרה

סגן ארן יחזקאלי מגדרה, מסיים קורס חובלים מחזור 147


טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים בבסיס זרוע הים שבחיפה. הטקס נערך בנוכחות, ראש המטה הכללי, רב אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני הפיקוד הבכיר בזרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

קורס חובלים הינו קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית.

הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס.

בקורס חובלים מחזור 147 הוכשרו כ-33 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.

בתאריך ה13.9 סגן ארן יחזקאלי בן ה-21 מגדרה צעד על רחבת המסדרים במעמד מרגש, לאחר שנתיים וארבעה חודשים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי ונחשפו לו דרגות הקצונה וסיכת החובל היוקרתית.

ארן מסיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת הטילים אח"י חנית מדגם סער 5. לאחר לימודי החטיבה, ארן למד באוניברסיטת חיפה וסיים עם תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני באנטישמיות ובנוסף לקח חלק במכינת "לאורו".

על הקורס מספר ארן: "גדלתי לצד אנשי צבא, שחלקם גם אנשי זרוע הים, שמעתי על התפקיד ועל השילוב של שירות קרבי משמעותי, טכנולוגיה מתקדמת ופיקוד על לוחמים. היום אני יכול להגיד שהגעתי למקום שאני מראה את היכולות שלי בצורה הגבוהה ביותר".

הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על ארן הוא שלב הימ"פ (ימאות ופיקוד), "בתור אחד שלא הגיע מרקע של ים, זאת הייתה עבורי הפעם הראשונה שהתחברתי לים בצורה הטובה ביותר, וזה היה הצעד הראשון והמשמעותי בזרוע הים.